דר ולרי חן

לתחושה של שיניים טבעיות

ד"ר ולרי חן

רופא שיניים לתותבות

ד"ר ולרי חן רופא שיניים מיומן בתחום שיניים תותבות מציג, שיטת בניית שיניים תותבות מתקדמת בעזרת קשת פנים DENTAL FACEBOW של חברת WHIPMIX תוצרת ארה"ב .

מטרת קשת פנים היא להעביר את מיקום הלסת העליונה ביחס לגולגולת ל ARTICULATOR. מכשיר זה מדמה את האנטומיה של מפרק הלסת ומחקה בצורה אנלוגית את תנועות הלסת התחתונה של המטופל.

באמצעות קשת פנים ד"ר ולרי חן יכול לשקם מערכת לעיסה של מטופלים עם חוסר שיניים חלקי/מלא, פתולוגיות נשך מורכבות וירידה בגובה הסגרי עקב שחיקה. המכשיר הוא הכרחי עבור בניית שיניים תותבות ותורם בטחון ביציבות של תותבות בחלל הפה.

יש לציין שהשיטה היא לא חדשה, קשת פנים עברה בדיקות מעמיקות ברמת התאוריה, הפרקטיקה והוכיחה את עצמה בכל העולם כמכשיר יעיל בתחום שיניים תותבות. הודות לשיטה ייחודית וציוד מיוחד מתקבלות תוצאות מאוד מדויקות שמקצרות ב50% את תקופת הסתגלות לשיניים תותבות בהשוואה לשיטות בנייה רגילות וחוסכות למטופל אי נוחות.

 

אסתטיקה טבעית

תותבות שנעשות בצורה מתאימה למבנה הפנים והלסתות, מהוות פתרון אסתטי מושלם למטופל. ניתן להתאים את התותבת כך שמתקבלת תמיכה לשפתיים, ללחיים ולתווי הפנים. מטופלים רבים מסיימים את התהליך עם תוצאות של מראה פנים צעיר ויפה.

טיפול קצר

הכנת תותבת שיניים אינה כרוכה בביצוע פרוצדורות כירורגיות מסובכות או בהמתנה ארוכה לריפוי. כלומר, שיניים תותבות מספקות פתרון זמין ומהיר לביצוע.

חיסכון בעלויות

ישנם מטופלים שדוחים שוב ושוב את הטיפול בשיניים החסרות רק בגלל שיקולים כלכליים. מחיר של שיניים תותבות זול משמעותית משיקום על גבי שתלים דנטליים.

טיפול לא כואב

מטופלים אשר מסיבות שונות הגיעו למצב של חוסר שיניים, יכולים ליהנות מטיפולים קצרים ולא כואבים אשר בסופם הם ילכו עם שיניים יפות וחזקות

תחזוקה פשוטה

תחזוקה יום יומית נוחה ופשוטה. במקרה של תיקון שיניים תותבת ההוצאה מאוד זולה. כל תותבת ניתנת לשינויים מידיים, לריפוד והתאמה מחדש בחלל הפה, מבלי שיהיה צורך להחליפה.

פתרון אפקטיבי

כידוע, מנגנון החיתוך והלעיסה מהווה התחלה של תהליך העיכול. שיניים תותבות מאפשרות החזרת התפקוד לעיסה. המשמעות היא שניתן לגרוס באמצעותן מזון ללא כל הגבלה.

פתרונות מתקדמים לשיניים חסרות

תותבת שיניים טלסקופית

התותבת נקראת "טלסקופית" בגלל המבנה המיוחד שלה ומערכת הקיבוע שלה בלסת – היא מורכבת משני חלקים המוחדרים זה לזה, כמו בטלסקופ.

חלק 1 – בסיס שאינו נשלף בצורת כובע מסגסוגת דנטלית, אשר מודבק קבוע על השן ומשמש כתמיכה לחלק 2.

חלק 2 – מבנה חיצוני בצורת כתר המחקה שן אמיתית וחניכיים מלאכותיות שמכסה את כל השיניים החסרות.

*אינדיקציות בבחירת תותבת שיניים טלסקופית: חוסר רב של שיניים בלסת ואין אפשרות להתקין שתלים דנטלים.

*יתרונות לתותבת טלסקופית: אסתטיקה טובה, חוזק, חיי שירות ארוכים וקלות בתחזוקה.

תותבת שיניים PREMIUM

תותבת שיניים עם רמת גימור גבוהה מכסה באופן מלא את לסת עליונה / תחתונה. התותבת מורכבת ממספר חלקים: 

 1. החלק העליון הינו סופר-שיניים של חברה שוויצרית מיוצרות מקומפוזיט, הן חזקות כמו חרסינה ומאוד דומות לחרסינה. תוצרת IVOCLAR(שוויץ)
 2. בסיס התותבת, החלק שבא במגע עם החניכיים הוא פולימר סינתטי ורוד של חברת VERTEX (הולנד) מתאפיין בחוזק, קשיחות ועמידה בפני מאמצים לאורך זמן רב.
 3. רשת עדינה ואסתטית (בתוך התותבת) המונעת מהתותבת להתפרק לשני חלקים. תוצרת RTD (צרפת)
 4. NANO ציפוי – ציפוי של התותבת בטכנולוגיית ננו-שקוף ואולטרא-דק של חברת GC (יפן). יתרונותיו הבולטים:
 • מנטרל ריחות
 • מונע התפתחות פטריית הקנדידה בחלל הפה מתחת לתותבת.
 • אוטם ומונע חדירת שאריות מזון וחיידקים לנקבוביות  בתותבת.

תותבת שיניים חלקית

תותבת חלקית מכסה את לסת  עליונה / תחתונה באזורים  בהם חסרות שיניים. תותבת חלקית נתמכת על ידי השיניים הטבעיות  שנותרו בפה של המטופל באמצעות ווים גמישים. התותבת מורכבת:

 1. החלק העליון הינו השיניים העשויות מפלסטיק קשיח ועמיד בפני שחיקה באיכות מעולה של חברת MYERSON(אנגליה)
 2. בסיס התותבת, החלק שבא במגע עם החניכיים הוא פולימר סינתטי ורוד של חברת VERTEX (הולנד) מתאפיין בחוזק, קשיחות ועמידה בפני מאמצים לאורך זמן רב.
 3. ווים גמישים חובקים שיניים טבעיות.

תותבת שיניים רכה

תותבת שלמה מכסה באופן מלא את לסת תחתונה. התותבת מורכבת ממספר חלקים:

 1. החלק העליון הינו השיניים העשויות מפלסטיק קשיח ועמיד בפני שחיקה באיכות מעולה של חברת MYERSON(אנגליה)
 2. בסיס התותבת החלק שבא במגע עם החניכיים הוא עשוי סיליקון רך ורוד של חברת DETAX(גרמניה). חומר אלסטי המרפד את התותבת בלסת תחתונה פועל כשכבת ריכוך שמתאימה את עצמה לקימורי הלסת במקרים של רקמות תומכות רגישות, רכס ספוג או  רכס מחודד וצר.

תותבת שיניים ביולוגית

תותבת שיניים ביולוגית עשויה מחומר דק, אלסטי , קל, כמעט בלתי נראה ואנטי אלרגני. תותבות אלה עונות על דרישות של מטופלים רבים אשר זקוקים לתותבת: נוחה, אסתטית, ללא חלקי מתחת עם הסתגלות מהירה ועמידות טובה בפני שברים. על אף משקלה הנמוך, תותבת ביולוגית עמידה מאד, גמישותה מאפשר פיזור כוחות לעיסה אחיד בשעת טחינת המזון.

תוצרת SABILEX (ארגנטינה).

תותבת נתמכת שתלים דנטליים

תותבת נתמכת שתלים מכסה באופן מלא/חלקי את לסת עליונה/תחתונה. שתל מהווה עוגן לתותבת ומאפשר הפעלת כוח לעיסה גבוה הרבה יותר וכתוצאה מזה לעיסת מזון קשה נלעס בנוחות. התותבת מורכבת:

 1. החלק העליון- שיניים העשויות מפלסטיק קשיח ועמיד בפני שחיקה באיכות מעולה של חברת MYERSON(אנגליה)
 2. בסיס התותבת, החלק שבא במגע עם החניכיים הוא פולימר סינתטי ורוד של חברת VERTEX(הולנד) מתאפיין בחוזק, קשיחות ועמידה בפני מאמצים לאורך זמן רב.
 3. Fiber – רשת עדינה המונעת מהתותבת להתפרק לשני חלקים. תוצרת RTD(צרפת).
 4. KERATOR- מחבר המשמש לקיבוע של תותבת על גבי השתל.

תותבת שיניים קלאסית

תותבת שלמה מכסה באופן מלא את לסת עליונה / תחתונה. התותבת מורכבת ממספר חלקים:

 1. החלק העליון הינו השיניים העשויות מפלסטיק קשיח ועמיד בפני שחיקה באיכות מעולה של חברת MYERSON(אנגליה)
 2. בסיס התותבת, החלק שבא במגע עם החניכיים הוא פולימר סינתטי ורוד של חברת VERTEX (הולנד) מתאפיין בחוזק, קשיחות ועמידה בפני מאמצים לאורך זמן רב.

תותבת שיניים יצוקה

תותבת זו הינה תותבת על בסיס מתכתי אשר מקנה לתותבת בסיס איתן ויציבות טובה בפה . בנוסף, תותבת זו מצטיינת בנוחות מקסימלית בגלל שלד עדין, דק וחזק שלא תופס נפח בחלל בפה. תותבת זו מורכבת:

 1. סגסוגת דנטלית חזקה מאוד, קלת משקל ועמידה בפני קורוזיה. תוצרת BEGO(גרמניה).
 2. שיניים העשויות מפלסטיק קשיח ועמיד בפני שחיקה באיכות מעולה של חברת MYERSON(אנגליה).

הנחיות משרד הבריאות: ביצוע שיניים תותבות ועבודה בפה זוהי פעולה רפואית ועליה להתבצע במרפאת שיניים ע"י רופא מיומן.

ביצוע שיניים תותבות ע"י ד"ר ולרי חן יביא שיפור אסתטי משמעותי בצורת הפנים ויעניק ביטחון עצמי רב. במקרים רבים שבהם הייתה נפילה של רקמות הפנים בשל חוסר שיניים, ביצוע תותבת שלמה עשוי לתת פתרון פלסטי למבנה השפה, הלחי, לטשטוש קמטים ולקבל חיוך צעיר בגיל מבוגר. 

error: Content is protected !!